Technoparty u Zlína se rozjíždí, padají první pokuty

ČTK ČTK
29. 7. 2011 12:28
Policie zadržela dva zdrogované řidiče a několik cizinců bez platných dokladů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Lhota - Dva řidiče pod vlivem drog a několik přestupků v dopravě řešili v pátek policisté na technoparty u obce Lhota na Zlínsku, informoval Josef Havela ze zlínské policie.

Na akci zatím dorazily asi dvě stovky vyznavačů techna. Pořadatelé očekávají, že v průběhu pátku přijedou další stovky návštěvníků.

Šestačtyřicetiletému zahraničnímu účastníkovi technoparty policisté uložili kauci 5 tisíc korun, protože své vozidlo řídil pod vlivem drogy. Prokázal to test, který měl muž pozitivní na marihuanu. Ve správním řízení muži hrozí pokuta od 5 do 20 tisíc korun.

Dalším přistiženým motoristou pod vlivem drog byl dvaadvacetiletý muž z Olomouce. Drogový test prokázal v jeho těle zbytky po amfetaminu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další řízení. Také jemu hrozí pokuta od 5 do 20 tisíc. Další dvě pokuty policisté udělili za nevyhovující technický stav vozidla.

"I policisté z cizinecké policie měli práci. Třem zahraničním účastníkům udělili pokutu za to, že se neprokázali platným cestovním dokladem," dodal Havela.

Technoparty Funny moon festival začala na soukromých pozemcích ve čtvrtek a má trvat do nedělního večera. Zlínská policie chystá v souvislosti s touto akcí bezpečnostní opatření. Od středečního rána monitoruje přijíždějící návštěvníky.

 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy