Technoparty u Zlína se rozjíždí, padají první pokuty

ČTK ČTK
29. 7. 2011 12:28
Policie zadržela dva zdrogované řidiče a několik cizinců bez platných dokladů
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Lhota - Dva řidiče pod vlivem drog a několik přestupků v dopravě řešili v pátek policisté na technoparty u obce Lhota na Zlínsku, informoval Josef Havela ze zlínské policie.

Na akci zatím dorazily asi dvě stovky vyznavačů techna. Pořadatelé očekávají, že v průběhu pátku přijedou další stovky návštěvníků.

Šestačtyřicetiletému zahraničnímu účastníkovi technoparty policisté uložili kauci 5 tisíc korun, protože své vozidlo řídil pod vlivem drogy. Prokázal to test, který měl muž pozitivní na marihuanu. Ve správním řízení muži hrozí pokuta od 5 do 20 tisíc korun.

Dalším přistiženým motoristou pod vlivem drog byl dvaadvacetiletý muž z Olomouce. Drogový test prokázal v jeho těle zbytky po amfetaminu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další řízení. Také jemu hrozí pokuta od 5 do 20 tisíc. Další dvě pokuty policisté udělili za nevyhovující technický stav vozidla.

"I policisté z cizinecké policie měli práci. Třem zahraničním účastníkům udělili pokutu za to, že se neprokázali platným cestovním dokladem," dodal Havela.

Technoparty Funny moon festival začala na soukromých pozemcích ve čtvrtek a má trvat do nedělního večera. Zlínská policie chystá v souvislosti s touto akcí bezpečnostní opatření. Od středečního rána monitoruje přijíždějící návštěvníky.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy