Strážníci testovali politiky ze Vsetína kvůli alkoholu

Michal Kalina
7. 9. 2011 14:18
O dechovou zkoušku zažádal jeden z občanů, žádný politik alkohol nepil
Muž, který zkoušky požadoval, dýchat odmítl.
Muž, který zkoušky požadoval, dýchat odmítl. | Foto: Policie ČR

Vsetín - Zastupitelé Vsetína se museli na prvním zářijovém zasedání podrobit zkoušce na přítomnost alkoholu. Vyzval je k tomu jeden z občanů.

Na jednání tak dorazili strážníci městské policie, kteří provedli u všech politiků dechovou zkoušku.

"Nezjistili jsme žádný pozitivní výsledek na přítomnost alkoholu v dechu," informoval ředitel vsetínských strážníků Nikolaj Martinák.

V reakci na žádost přítomného muže pak dotyčného zastupitelé vyzvali, aby si také dýchnul. Ten však odmítl s tím, že není narozdíl od politiků v práci.

Vedení města i přes neobvyklý začátek zasedání vyjádřilo spokojenost nad tím, že se o střízlivosti všech přítomných mohla přesvědčit veřejnost.

"Dnešní zahájení zasedání však bylo skutečnou výjimkou. Jsme totiž povinni postupovat podle jednacího řádu," dodala starostka města Iveta Táborská.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Policie navštívila muže, kterého omylem podezřívala ze střelby v ostravské nemocnici

"Dnes se s tímto mužem setkali moji náměstci. Znovu se omluvili. Muž omluvu přijal, nic dalšího nepožaduje. Řekl, že policie se k němu chovala korektně," řekl předseda krajské policie Tomáš Kužel. Uvedl, že policisté nepochybili.

"Policisté věděli, co mají dělat. Když viděli osobu odpovídající popisu pachatele, tak jednali," řekl. Dodal, že jej ale mrzí následné zlostné reakce proti jeho osobě.

Jde o Slováka, který absolvuje doktorandské studium na katedře geoinformatiky na Technické univerzitě v Ostravě. "Jde o našeho studenta. Škola mu nabídla podporu i psychologickou či právní pomoc. Nic z toho zatím nevyužil," řekla ČTK mluvčí školy Petra Halíková.

Student se do médií nechce vyjadřovat, dnes má volno. Podle slovenského deníku Pravda k mylné domněnce, že střílel právě tento muž, zřejmě vedlo to, že skutečný střelec měl na sobě rovněž oděv s červenou barvou. Muži se v úterý veřejně omluvili policejní ředitel Kužel i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Další zprávy