Tři muže, kteří na Slovensku přepadli poštovní vůz, hledá v lese na Zlínsku 120 policistů

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 6. 2017 8:07
Tři muži přepadli v pondělí ráno na Slovensku poštovní vůz a ukradli 34 tisíc eur, tedy asi 890 tisíc korun. Policie na muže během pondělí narazila v okolí obce Rokytnice na Zlínsku, nepodařilo se je však zadržet a v úterý pátrání po nich pokračuje.
Policie. Ilustrační foto
Policie. Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Zlín - Tři muži neznámé totožnosti přepadli v pondělí ráno na Slovensku banku a ukradli 34 tisíc eur, tedy asi 890 tisíc korun. Policie na ně narazila u Slavičína na Zlínsku, muži ale utekli do lesa. Muži by mohli být ozbrojení. Nyní je v rojnicích hledá 120 policistů ze Zlínského, Moravskoslezského i Jihomoravského kraje, řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Do pátrání se zapojují i slovenští policisté, vrtulník a policisté na koních a se psy. Policisté ale nikoho z lupičů při nočním pátrání nenašli a hledání pokračuje dál.

Podle informací slovenské policie přepadli lupiči poštovní vůz ve vesnici Horné Srnie, jež leží zhruba pět kilometrů od hranic s Českou republikou.

Policie muže hledá v okolí obce Rokytnice. "Dopoledne došlo ke kontaktu s policistou, muži však nereagovali na výzvu ani na varovný výstřel a utekli do lesa," uvedla Kozumplíková. Od té doby policie žádné nové informace o pohybu mužů nemá.

"Pátráme po třech mužích v tmavém oblečení, s vakem či batohem, jeden z nich je ve věku kolem 50 let. Pátráme také po motocyklu a čtyřkolce, které by mohly být odstavené v blízkosti státní hranice," řekla Kozumplíková.

Muži by podle policie měli být v lese. Varovala proto starosty okolních obcí. "Varovali jsme lidi, ať neopouštějí zabydlené části obce a nechodí do lesa nebo na pole," řekl starosta Rokytnice Antonín Goňa. Zprávu vyhlásil obecním rozhlasem. "To víte, že lidé jak viděli policejní auta, tak hned volali na úřad," uvedl starosta. Obec má asi 590 obyvatel.

Policisté podle Kozumplíkové hledají v lese na kraji obce. "Cesta tudy vede ještě do další obce, proto projíždějící auta kontrolujeme. Nabízíme také lidem doprovod do jejich domovů," uvedla Kozumplíková. Večer policisté požádali o posily, na místo by mělo dorazit asi 50 dalších policistů. Část jich podle Kozumplíkové nahradí policisty, kteří jsou na místě od dopoledne.

Portál čas.sk psal o čtyřech maskovaných lupičích, kteří přepadli posádku poštovního vozu, jenž do vesnice s 2800 obyvateli přivezl peníze na výplatu důchodů. Pachatelé pak prý ujeli na čtyřkolkách. Podle portálu v kontejnerech s hotovostí bylo i zařízení na znehodnocení bankovek barvou.

 

Právě se děje

Další zprávy