Bratři šli loupit na pálení čarodějnic, převlékli se za Santa Clause. Pořadatelům neutekli

Domácí Domácí
3. 5. 2017 9:19
Na slavnosti pálení čarodějnic na Zlínsku ukradli dva muži pokladnu se stotisícovou tržbou. Přípravu na loupež rozhodně nepodcenili. "Aby nebyli příliš nápadní, vzali si s sebou čepice a masky Santa Clause. Byli připravení také na to, že by je mohl někdo pronásledovat, proto se vyzbrojili slzným plynem a plynovými pistolemi," řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Bratři ve věku 20 a 23 let měli promyšlený plán. Mladší z bratrů si nasadil masku, vyběhl z lesa, u vstupu ukradl pokladnu a utíkal zpět do lesa, kde na něj čekal sourozenec s autem. Za lupičem ale běželi pořadatelé, které nevystrašily ani výstřely z plynovky. Oba nakonec skončili v poutech a hrozí jim až pět let vězení.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy