Žena si na ohništi na louce chtěla opéct jídlo. Vznícená tráva ji těžce popálila

ČTK ČTK
26. 8. 2017 14:39
Při požáru suché trávy v Mistřicích na Uherskohradišťsku se těžce popálila osmašedesátiletá žena. "Vrtulník ji s popáleninami na dolních a horních končetinách převezl na popáleninové centrum brněnské nemocnice," řekl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan. Oheň se na suchou trávu zřejmě rozšířil z ohniště, na kterém si žena chtěla opéct jídlo. "Po vznícení trávy se ji žena pokoušela hasit. Pomáhal jí starší muž, který při tom utrpěl popáleniny menšího rozsahu v obličeji, se kterými byl odvezen do nemocnice," sdělil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Po příjezdu hasičů na místo už byla tráva uhašená.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Report, HZS
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy