U Kostelce nad Jihlavou se střetl vlak s autem. Provoz na trati je přerušen

ČTK ČTK
3. 7. 2016 11:46
Na železničním přejezdu u Kostelce nad Jihlavou se dopoledne srazil vlak s automobilem. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Havárie ale přerušila provoz na trati mezi Kostelcem nad Jihlavou a Batelovem. Řekl to mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš. Od rána jde už o třetí kolizi auta s vlakem. Dva lidé zemřeli v autě, které se střetlo s rychlíkem na Náchodsku na trati z Jaroměře do České Skalice na nechráněném železničním přejezdu bez závor. Zatím poslední nehoda u Kostelce nad Jihlavou se stala po 10:00. Podle odhadů bude trať mimo provoz do 13:00. Dopravu cestujících zajišťují náhradní autobusové spoje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drážní inspekce
 

Právě se děje

před 30 minutami

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 32 minutami

Policie zasahuje na vrchním soudu, prohledávají kancelář kvůli korupci

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v budově pražského Vrchního soudu. Prohledávají kancelář jednoho ze soudců, uvedl Radiožurnál. Policisté podle něj vyšetřují případ možného ovlivňování kauz u soudu a korupce.

Zásah a obvinění soudce potvrdila Radiožurnálu pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

před 1 hodinou

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy