Při nehodě byli čtyři lidé zraněni. Řidička skončila v nemocnici, spolujezdci nadýchali alkohol

ČTK ČTK
2. 7. 2016 12:21
Čtyři lidé se v sobotu zranili při havárii osobního auta u Boskovic na Blanensku. Jednadvacetiletá řidička utrpěla poranění mozku a vrtulník ji přepravil do nemocnice. Tři spolujezdci nadýchali alkohol, u řidičky nebylo možné dechovou zkoušku provést vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu, řekla mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová. Podle mluvčího hasičů Davida Jirouše skončilo auto na střeše a dvě a půl hodiny byla neprůjezdná silnice. Nehoda se stala v Pilském údolí, které je nedaleko Boskovic. "Přestože měla řidička poranění mozku, lze ho klasifikovat jako středně těžké. U ostatních byla zranění lehčí," dodala mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 44 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy