Na Královéhradecku srazil rychlík osobní auto. Dva lidé na přejezdu zemřeli

Aktualizováno 3. 7. 2016 13:42
Dva lidé zemřeli v neděli ráno po srážce rychlíku s osobním automobilem na trati z Jaroměře do České Skalice na nechráněném železničním přejezdu bez závor, provoz je přerušen. Uvedla to mluvčí krajské policie Ivana Ježková. Havárie se stala kolem 8:30. České dráhy zajistily provoz náhradní autobusovou dopravu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Jaroměř - Dva lidé zemřeli ráno po srážce rychlíku s osobním automobilem. Nehoda se stala na trati z Jaroměře do České Skalice na Náchodsku na železničním přejezdu bez závor, provoz je přerušen. Řekla to mluvčí krajské policie Ivana Ježková. Provoz byl přerušen zhruba na pět hodin, obnoven byl před 13:30.

V Česku se už v neděli od rána staly včetně této tři obdobné kolize, vlak se s autem na přejezdu srazil také na Vysočině a středních Čechách, tyto nehody se ale obešly bez zranění.

Havárie na Náchodsku si však vyžádala životy dvou lidí v autě. "V autě cestovali dva lidé, kteří utrpěli zranění neslučitelná se životem, na místě zemřeli," řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Ivo Novák.

Podle policie se nehoda stala v době, kdy byla výstražná signalizace v chodu. "Vlak, který v tomto místě jezdí rychlostí 75 kilometrů v hodině, vlekl auto ještě zhruba 200 metrů," uvedla Ježková. Ve voze zůstali zaklíněni devětačtyřicetiletý řidič a jeho o rok mladší spolujezdkyně. Bez zranění vyvázlo všech 27 pasažérů vlaku. Havárie se stala kolem 8:30. České dráhy zajistily provoz náhradní autobusovou dopravu.

Podle České drážní inspekce se za prvních šest měsíců v celé České republice stalo celkem 82 kolizí aut s vlakem, což je o čtyři více než za stejné období loňského roku. Nejčastěji to byly nehody na železničních přejezdech zabezpečených světelnou signalizací bez závor, a to celkem v 33 případech. Celkově při střetnutích na železničních přejezdech v letošním roce zahynulo 21 lidí, o 133 procent více oproti roku 2015, kdy bylo v prvním pololetí devět usmrcených. Naproti tomu se snížil počet zraněných při těchto nehodách, letos jich bylo 31, což představuje pokles o téměř 52 procent.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy