Poláci ubili kolegu, udělali si z něj boxovací pytel

ČTK ČTK
11. 1. 2011 13:22
Spolubydlícího na ubytovně podle policie dlouhodobě šikanovali
Na ubytovně pili Poláci od rána vodku (ilustrační foto).
Na ubytovně pili Poláci od rána vodku (ilustrační foto). | Foto: Policie ČR

Velké Meziříčí - Kriminálka vyšetřuje ve Velkém Meziříčí na Žďársku brutální vraždu.

Dvojice Poláků tam v sobotu na ubytovně připravila o život svého kolegu.

Osmačtyřicetiletý muž zemřel na rozsáhlá vnitřní krvácení po mnoha vnitřních zraněních.

"Muž byl doslova ubitý a ukopaný k smrti. Měl desítky ran po celém těle, pitva odhalila mimo jiné zlomená žebra, prasklá játra, poraněné plíce a ledviny," řekl vyšetřovatel Pavel Kubiš. Soud rozhoduje o vzetí pachatelů do vazby.

Oběť bili už dříve

Na ubytovně muži podle vyšetřovatelů od rána intenzivně popíjeli vodku.

Motivy činu dosud policie nezná. Z dosavadního vyšetřování vyplynulo, že dvojice menšího a slabšího kolegu dlouhodobě šikanovala.

"Pachatelé ve věku 42 a 36 let si ze svého spolubydlícího dělali doslova boxovací pytel. Dávali mu najevo, kdo je tam pánem," vysvětlil Kubiš.

O činu policisté uvědomili polskou ambasádu. Mladší z pachatelů byl už v Česku jednou trestán, o jeho případných kriminálních činech v Polsku zatím policisté nemají informace. Údajným vrahům hrozí doživotí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy