Muže v nemocnici dopálilo čekání. Sestře dal facku

ČTK ČTK
12. 9. 2012 12:49
Starčí muž doprovázel manželku na příjem na interní oddělení jihlavské nemocnice
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Jihlava - Zdravotní sestru na interním oddělení jihlavské nemocnice ve středu dopoledne nejprve slovně a pak i fyzicky napadl starší muž, který doprovázel manželku na příjem.

Sestra zatím zvažuje, zda napadení oznámí policii. Pokud by tak učinila, hrozí muži podle okolností trest odnětí svobody až na dva roky. Řekla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Podle napadené sestry muže zřejmě dopálilo, že musel delší dobu čekat na plánovaný příjem.

"Asi ho to rozčílilo, začal sprostě nadávat. Když paní přišla na řadu a vcházela do ordinace, dal mi facku a vyhrožoval, že příště to bude horší," řekla sestra.

Muž byl podle ní verbálně agresivní už i v minulosti, fyzicky však zatím nikoho nenapadl. Nadávky od pacientů hlavně kvůli dlouhé čekací době si podle ní sestry vyslechnou téměř každý den.

Zvyšující se počet útoků na zdravotnický personál potvrdila i mluvčí nemocnice Monika Pytlíková.

"Na kurzu sebeobrany, kterým prošly tři desítky zdravotníků, potvrdila polovina z nich vlastní zkušenost s verbálním napadením na pracovišti. Každý čtvrtý pracovník se navíc setkal s fyzickým útokem ze strany pacienta," uvedla mluvčí.

Zdravotníci se podle ní učí nejen se útokům pacientů bránit, ale také jim předcházet. Učí se proto i krizové komunikaci.

 

Právě se děje

Další zprávy