Další srážka na přejezdu, v Třebíči zůstal po střetu s vlakem zraněný řidič

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 3. 2016 15:28
Na železničním přejezdu v Sokolské ulici v Třebíči se dnes před polednem srazil vlak s osobním autem. Řidič utrpěl středně těžká zranění. Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která byla dle zjištění na místě v době nehody v činnosti. "Řidič signalizaci pravděpodobně přehlédl," uvedl krajský policejní mluvčí Tomáš Procházka. Prozatím byla škoda odhadnuta na 65 tisíc korun, z toho 5000 korun škoda na vlaku, 60 tisíc na trati. "Škodu na osobním automobilu se zatím nepodařilo vyčíslit, řekl tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Nehoda zastavila provoz na trati zhruba na tři hodiny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán odškodní rodiny cizinců, kteří zemřeli při sestřelení ukrajinského letadla

Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského dopravního letadla sestřeleného Íránem. Dnes to podle agentury AP prohlásila švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová. Sestřelení letadla 8. ledna krátce po startu z teheránského letiště si vyžádalo životy všech 176 lidí na palubě. Írán se po třech dnech přiznal, že jeho armáda ukrajinské letadlo neúmyslně a v důsledku lidské chyby sestřelila.

"Podepsali jsme dohodu o vzájemném porozumění, že budeme nyní společně s Íránem vyjednávat o odškodnění, o kompenzacích pro příbuzné obětí," řekla Lindeová švédské tiskové agentuře TT. Na otázku, zda Írán skutečně vyplatí odškodné, Lindeová odpověděla, že o tom není pochyb.

Švédsko s Kanadou, Ukrajinou, Británií a s Afghánistánem postupují společně s cílem vymoci na Íránu odškodné. "Očekáváme, že velmi brzy budeme mít první vyjednávání s konkrétními výsledky," řekla šéfka švédské diplomacie.

Další zprávy