Za vraždu v herně v Jiříkově hrozí muži výjimečný trest

ČTK ČTK
10. 4. 2013 14:22
Muž se k vraždě barmanky doznal, nyní je ve vazební věznici v Litoměřicích
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Ústí nad Labem - Čtyřiadvacetiletému muži, který byl zadržen kvůli podezření z únorové vraždy barmanky v Jiříkově, hrozí podle policistů až výjimečný trest.

K činu se doznal, nyní je ve vazební věznici v Litoměřicích. Informoval o tom vedoucí policejního týmu, který vraždu vyšetřoval, Martin Charvát.

Muže z Jiříkova policisté zadrželi v sobotu 6. dubna. "Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest," řekl Charvát.

Pachatel si podle něj z herny odnesl pokladnu s několika tisíci korunami, záznamové zařízení, ale také batoh a mobil oběti. Tou byla třiadvacetiletá žena z Jiříkova.

V baru, kde pracovala, byla nalezena ubodaná 28. února. Pachatel podnik navštěvoval, takže se oba znali. Odcizené věci ani vražednou zbraň zatím policie nenašla.

Podle policistů v době spáchání činu v baru zřejmě nikdo kromě vraha a oběti nebyl. "Je to člověk z Jiříkova, bez zaměstnání, v minulosti spáchal drobné krádeže, byl trestán, ale měl jen podmínečné tresty," řekl o podezřelém Charvát.

Dodal, že muž policistům řekl, co ho k činu vedlo, ti to ale ještě prověřují. Charvát však připustil, že jedním z motivů mohl být majetkový prospěch.

Zásah, při kterém byl muž zadržen, se odehrál v Jiříkově na ulici. Policisté počkali, až vyjde z bytu.

"Pachatel se zdržoval v bytě, kde žil se svojí družkou, která je v současné době těhotná. V danou chvíli se tam zdržovala i další těhotná žena a tři děti, proto jsme upustili od zásahu v bytě," vysvětlil člen policejního týmu Petr Žák.

Policie po vraždě vyslechla několik stovek osob. Na místě činu bylo zajištěno velké množství stop, některé z nich se stále vyhodnocují.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy