Ve věznici Bělušice se během služby postřelil strážný

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 5. 2013 15:35
Se zraněním hlavy skončil v nemocnici. Okolnosti neštěstí se vyšetřují

Most - Ve věznici Bělušice na Mostecku se ve čtvrtek postřelil strážný.

Se zraněním hlavy skončil v nemocnici, okolnosti neštěstí se vyšetřují, uvedla na svých webových stránkách vězeňská služba.

Muž se podle vězeňské služby střelil při službě ve strážní věži. Záchranná služba ho vrtulníkem přepravila do nemocnice v Ústí nad Labem, stav postřeleného muže je kritický.

"Přijali jsme muže se střelným poraněním, jeho stav je kritický," potvrdil Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, kam ústecká nemocnice spadá.

Do Bělušic přijeli odpoledne náměstek ministra spravedlnosti Daniel Volák a náměstek generálního ředitele vězeňské služby Marian Prokeš.

"V popoledních hodinách se postřelil ve službě strážný vězeňské služby služební zbraní a utrpěl vážné zranění," řekl Volák. Dodal, že na místě už byli zástupci policie a generální inspektor bezpečnostních sborů.

"Podle zatím předběžných zjištění lze vyloučit zavinění ze strany druhé osoby," řekl Volák k nešťastné události. "Ředitel věznice o stavu strážného vyrozuměl rodinné příslušníky a nabídl jim odvoz do nemocnice v Ústí, aby mohli být blízcí se zraněným," dodal.

Příčiny neštěstí zatím nejsou známé, šetření je na začátku. Volák doplnil, že postřelený muž u vězeňské služby pracuje od roku 2005.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy