V Teplicích střílel brokovnicí olympionik Gavenčiak

Michal Kalina
11. 7. 2011 10:33
Boxer si při střelbě poranil ruku, policie ho obvinila ze čtyř trestných činů

Teplice - Sobotní přestřelku s policií v centru Teplic rozpoutal podle deníku Právo šestačtyřicetiletý bývalý reprezentant v boxu Rudolf Gavenčiak.

Za incidentem mohly stát podle předběžných informací spory s bývalou přítelkyní, došlo k němu totiž nedaleko jejího bydliště.

Při odzbrojování si zřejmě Gavenčiak prostřelil brokovnicí ruku, nikdo jiný nebyl zraněn. Muž zatím čelí obvinění z útoku na úřední osobu, nedovoleného ozbrojování a dalších činů.

Útočník jezdil po městě v protisměru. Policisté ho proto zastavili v ulici 28. října, dal se ale na útěk a začal po nich střílet.

"Muž vystoupil z auta, vytáhl brokovnici a ohrožoval jak policisty, tak další kolemjdoucí. Pak zaběhl do průjezdu, policisté použili služební zbraně a došlo k výstřelům z obou stran," řekl už dříve mluvčí policie Vojtěch Haňka.

Vyšetřovatelé teď zjišťují, jestli nebyl střelec pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Rudolf Gavenčiak reprezentoval Československo mimo jiné i na letních olympijských hrách v Soulu v roce 1988.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy