V Teplicích střílel brokovnicí olympionik Gavenčiak

Michal Kalina
11. 7. 2011 10:33
Boxer si při střelbě poranil ruku, policie ho obvinila ze čtyř trestných činů

Teplice - Sobotní přestřelku s policií v centru Teplic rozpoutal podle deníku Právo šestačtyřicetiletý bývalý reprezentant v boxu Rudolf Gavenčiak.

Za incidentem mohly stát podle předběžných informací spory s bývalou přítelkyní, došlo k němu totiž nedaleko jejího bydliště.

Při odzbrojování si zřejmě Gavenčiak prostřelil brokovnicí ruku, nikdo jiný nebyl zraněn. Muž zatím čelí obvinění z útoku na úřední osobu, nedovoleného ozbrojování a dalších činů.

Útočník jezdil po městě v protisměru. Policisté ho proto zastavili v ulici 28. října, dal se ale na útěk a začal po nich střílet.

"Muž vystoupil z auta, vytáhl brokovnici a ohrožoval jak policisty, tak další kolemjdoucí. Pak zaběhl do průjezdu, policisté použili služební zbraně a došlo k výstřelům z obou stran," řekl už dříve mluvčí policie Vojtěch Haňka.

Vyšetřovatelé teď zjišťují, jestli nebyl střelec pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Rudolf Gavenčiak reprezentoval Československo mimo jiné i na letních olympijských hrách v Soulu v roce 1988.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy