Soud poslal do vazby dva mladíky obviněné z bezcitné vraždy bezdomovce

ČTK ČTK
28. 9. 2016 14:01
Dva mladiství jsou obviněni v nejpřísnějším odstavci trestního zákona, hrozí jim až 10 let vězení. Vražda se odehrála v pondělí nad ránem v zahradní chatce ve čtvrti Střekov. Zavražděný muž tam podle svých přátel přespával asi dva týdny.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ústí nad Labem - Ústecký okresní soud poslal ve středu do vazby dva mladistvé, kteří jsou obviněni z brutální vraždy bezdomovce v Ústí nad Labem. Řekl to státní zástupce Jan Veselý. Mladíci jsou obviněni v nejpřísnějším odstavci trestního zákona, hrozí jim až 10 let vězení.

"Oba obvinění mladiství byli vzati do vazby z důvodu paragrafu 67, písmena a, c trestního řádu, tedy z obavy, že budou trestnou činnost opakovat, nebo uprchnou a budou se skrývat," řekl Veselý.

Vražda se odehrála v pondělí nad ránem v zahradní chatce ve čtvrti Střekov. Zavražděný muž tam podle svých přátel přespával asi dva týdny. "Já jsem tam bydlel rok a nikdy se mi nic nestalo. Byl to výbornej chlap, bezdomovcům pomáhal, krmil je. Byl to dvoumetrový chlap, kdyby byl na nohou, tak by se umlátit nenechal," řekl kamarád oběti Jiří Česal.

Otec jednoho z obviněných řekl, že jeho syn nikdy neměl násilnické sklony. "Myslím si, že by to sám nedokázal, že ho navedl ten druhý. Měl nějaké problémy ve škole, ale to byly dětské věci. S policií nikdy problémy neměl," řekl novinářům.

Podle právní kvalifikace případu jsou obvinění ve třetím, nejpřísnějším paragrafu trestního zákona, za vraždu spáchanou zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. Za ten hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. V případě mladistvých je to polovina. Vražda byla velmi brutální.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy