Požár zničil hotel Slovanka v Krušných horách

ČTK ČTK
21. 5. 2013 11:26
Škoda, kterou požár způsobil, ještě nebyla vyčíslena, příčina neštěstí se vyšetřuje
Hotel Slovanka v Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku v noci na úterý zničil požár.
Hotel Slovanka v Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku v noci na úterý zničil požár. | Foto: HZS Ústeckého kraje

Loučná pod Klínovcem - Hotel Slovanka v Loučné pod Klínovcem na Chomutovsku v noci na úterý zničil požár.

Hasiči oheň lokalizovali asi po dvou hodinách. Řekl to mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Škoda, kterou požár způsobil, ještě nebyla vyčíslena, příčina neštěstí se vyšetřuje. O tom, zda byl někdo při požáru zraněn, zatím mluvčí neměl informace.

Požár vypukl kolem půlnoci. "Při příjezdu hasičů na místo hořela střecha hotelu, která se posléze propadla," uvedl mluvčí. Oheň se podařilo lokalizovat asi ve 2:45, na místě ale stále pokračují dohašovací práce.

Podle Marvana u požáru zasahovaly hasičské jednotky z Chomutova, Klášterce nad Ohří, Vejprt a Kovářské i hasiči ze sousedního Německa.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy