Nejvíc lidí na Open Air Festivalu přitáhli Tata Bojs

ČTK ČTK
11. 8. 2013 14:25
Festival v Panenském Týnci negativně ovlivnilo nepříznivé počasí
Tata Bojs - archivní foto
Tata Bojs - archivní foto | Foto: Aktuálně.cz

Panenský Týnec - Na letišti v Panenském Týnci na Lounsku po půlnoci na neděli vystoupením britské kapely Underworld vyvrcholil závěrečný program 4. ročníku Open Air Festivalu. Akci ovlivnilo nepříznivé počasí, kvůli kterému nevystoupila britská kapela O.Children. Podle pořadatelů dorazilo přes pět tisíc návštěvníků, zhruba třetina očekávaného počtu. Největší dav se pod hlavním pódiem sešel na Underworld a Tata Bojs.

Elektronická formace s dýdžejem Rickem Smithem a zpěvákem Karlem Hydem, která na sebe upozornila například hudbou k filmům Trainspotting a Sunshine režiséra Dannyho Boyleho, v Česku zahrála již poněkolikáté. Vystoupení na Open Air Festivalu se protáhlo až do ranních hodin stejně jako jejich památný koncert v roce 2009 na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Koncert Underworld plný světelných efektů roztancoval většinu přítomných stejně jako předchozí vystoupení skupiny Tata Bojs. Ta se v Panenském Týnci představila v rámci šňůry s názvem 25 let cyklace aneb Tour domácí, kterou slaví čtvrt století od svého prvního koncertu.

Sobotní program na hlavní scéně zahájila mladá punkrocková skupina Koblížci. Její produkci sledovalo jen několik desítek hudebních fanoušků. Dav pod pódiem zhoustl při následujícím koncertu skupiny Bratři Ebenové, který kvůli technickým problémům kytaristy Pavla Skály začal ze zpožděním. "Zvláštní je, že se to vždy stane nejpoctivějším členům kapely. On má těch drátů moc," komentoval situaci zpěvák a moderátor Marek Eben.

Zájem byl také o vystoupení britské kapely Kava Kava a slovenského Peter Bič Projekt. Před koncertem O.Children poněkolikáté během dne začalo pršet, tentokrát se však přidal i silný vítr. Pořadatelé byli nuceni z bezpečnostních důvodů koncert zrušit. O.Children přitom na odpolední tiskové konferenci předeslali, že se na svůj třetí koncert v České republice velmi těší. "Nedělejte vše pro prachy, pokud nejste kreatura typu Paris Hiltonové, dělejte to, v čem jste dobří a co vás baví," vyjádřil svůj postoj k hudebnímu byznysu na setkání s novináři jejich frontman Tobias O'Kandi.

Festival začal ve čtvrtek večer. V pátečním programu měli největší úspěch tuzemští Monkey Business a londýnská skupina Skunk Anansie se zpěvačkou Skin. Páteční déšť, šedivá obloha a chladno ovlivnily návštěvnost. Pořadatelé přes začátkem festivalu očekávali až 15 000 lidí, dorazilo jich přibližně 5000. Pravděpodobně kvůli nevlídnému počasí prý nepřijelo mnoho majitelů vstupenek zakoupených v předprodejích. Pro zájemce o festival z Prahy byla zajištěna kyvadlová autobusová doprava.

Policisté v souvislosti s festivalem nezaznamenali žádné vážné přestupky proti veřejnému pořádku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy