Na malého chlapce se zřítil kus betonu, zranění podlehl

ČTK ČTK
15. 8. 2013 14:22
Na šestileté dítě se zřítila betonová část v objektu starých rozpadlých garáží
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Pardubický kraj

Louka u Litvínova - V Louce u Litvínova se ve středu na malého chlapce zřítila betonová část rozbořeného objektu. Dítě bylo vrtulníkem transportováno do nemocnice, kde ale svým zraněním podlehlo.

Oznámila to severočeská policejní mluvčí Alena Bartošová. Podle serveru Novinky.cz bylo chlapci šest let. Událost se stala kolem páté hodiny odpoledne.

"Bude provedena soudní pitva, která upřesní příčinu úmrtí," uvedla Bartošová. Policie se také bude zabývat případným cizím zaviněním.

"Zároveň jsme vyzvali vlastníka objektu k odstranění nebezpečných závad," dodala.

Podle webu Novinky.cz se neštěstí stalo ve zdevastovaných garážích, jejichž vlastníkem je radnice. Cesta k nim byla údajně zahrazená betonovými kvádry, na zákaz vstupu navíc upozorňovaly cedule.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Löw se rozloučí s německou reprezentací už po Euru

Trenér Joachim Löw po letním mistrovství Evropy skončí u německé fotbalové reprezentace, s kterou v roce 2014 získal titul na světovém šampionátu. O jeho chystaném odchodu dnes informoval německý svaz, s kterým měl jednašedesátiletý kouč smlouvu až do mistrovství světa v Kataru v příštím roce. Požádal však o její předčasné ukončení.

"Rozhodl jsem se k tomuto kroku zcela uváženě, plný pýchy a ohromné vděčnosti, zároveň mám ale pořád obrovskou motivaci před nadcházejícím Eurem," uvedl Löw v prohlášení.

před 36 minutami

Loni stály slevy na jízdném o více než dvě miliardy korun méně. Náklady snížila pandemie

Slevy ve veřejné dopravě pro studenty a důchodce loni stály 3,47 miliardy korun, což je meziročně o 2,31 miliardy méně. Náklady loni stlačila koronavirová krize, která po většinu roku výrazně omezila cestování. V úterý to uvedlo ministerstvo dopravy. Stát poskytuje pro žáky a studenty do 26 let a seniory nad 65 let slevu na jízdném ve veřejné dopravě 75 procent. Slevy platí od září 2018. Od té doby za ně stát dopravcům zaplatil přes 11,15 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy