Dopravu na mostech v Ústí nad Labem komplikuje déšť

ČTK ČTK
9. 6. 2013 19:30
Na mostě Edvarda Beneše je nyní doprava řízena kyvadlově policisty
Mariánský most v Ústí nad Labem během povodně.
Mariánský most v Ústí nad Labem během povodně. | Foto: Radek Nohl

Ústí nad Labem - Kvůli přívalovým dešťům byl dočasně uzavřen Mariánský most v Ústí nad Labem. Na mostě Edvarda Beneše je nyní doprava řízena kyvadlově policisty.

Informovala o tom mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová. Oba mosty byly přitom teprve před několika hodinami otevřeny poté, co to umožnil pokles hladiny Labe.

"V současné chvíli byl otevřen Mariánský most pro veškerou dopravu ve směru na Děčín. Hasiči stále odčerpávají vodu pod železničním viaduktem u mostu Edvarda Beneše. Doprava je řízena kyvadlově Policií ČR. Po odčerpání vody bude plně zprovozněn i průjezd přes Benešův most," uvedla Macová.

Důvodem omezení provozu na mostech je podle ní pomalý odtok z kanalizačních zařízení způsobený nadále vysokou hladinou řeky Labe.

Mosty byly po několikadenních povodních otevřeny v neděli v 15:00. "Statik provedl kontrolu obou mostů, po odčerpání vody a odklizení naplavenin došlo k otevření mostů pro dopravu," uvedla k otevření mostů mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

"Vzhledem k předpovědi počasí, které hlásí přívalové deště a bouřky, bylo vydáno rozhodnutí, že se nesmějí demontovat protipovodňové zábrany a hráze," sdělila Macová. Labe v Ústí kulminovalo v noci na čtvrtek na 10,72 metru.

Labe se přelilo přes hráz a zatopilo čtvrť v Ústí:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 2 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy