Dělník vyklízel v Rumburku továrnu, zavalil ho strop

ČTK ČTK
22. 11. 2011 18:55
Město před možnými problémy s budovou jejího majitele opakovaně varovalo
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Praha, M. Kosmata

Rumburk (Děčínsko) -V Rumburku na Děčínsku se v úterý po poledni zřítil strop v bývalé továrně Bytex. Trosky zavalily muže, který byl do půli těla zaklíněný. Po jeho vyproštění lékař zjistil, že zemřel.

Muž byl zřejmě pracovníkem firmy, která areál vyklízela.

Tělo muže bylo zaklíněno v oblasti hrudníku. Místo bylo podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana velmi nestabilní, hasiči proto museli velmi opatrně rozebírat trosky. Prohledali je i specialisté se psy, ale nikoho dalšího pod nimi nenašli. Příčinu události vyšetřuje policie.

Na místě byli dva muži, druhému se nic nestalo a sám zavolal hasiče. V budově údajně odklízeli nepořádek a odkrývali trámy, aby se mohly provést sondy před chystanou rekonstrukcí.

Město před možnými problémy s budovou jejího majitele opakovaně varovalo. "Stavební úřad už několikrát vlastníka upozorňoval na nedostatky. On tomu sice většinou vyhověl, ale budovy jinak chátraly dál. Na hlavní budovu je dokonce demoliční výměr, tohle se ale stalo v budově určené k rekonstrukci," řekla mluvčí města Gabriela Doušová.

 

.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy