Myslivci honili divočáky, v Mníšku pod Brdy stála doprava

ČTK ČTK
6. 4. 2014 12:11
Silnice R4 v Mníšku pod Brdy a silnice 116 byly asi hodinu uzavřené kvůli převádení divokých prasat.
Ilustrační video
Ilustrační video | Foto: Policie ČR

Mníšek pod Brdy - Silnice R4 v Mníšku pod Brdy a silnice 116 u Nové Vsi pod Pleší byly asi hodinu uzavřené kvůli převádění divokých prasat. Ta ohrožovala na území města lidi, proto je myslivci vyhnali mimo jeho území.

Na místě zasahovala i technika včetně buldozeru. Uzavírka trvala asi hodinu, řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová.

Rychlostní silnici R4 policisté uzavřeli poblíž Kytína po 09:00. Uzavřena byla také silnice číslo 116 u Nové Vsi pod Pleší. "Dopravní omezení trvalo přibližně hodinu, myslivci převáděli přemnoženou černou zvěř mimo území města," uvedla Zatloukalová. Mluvčí Mníšku pod Brdy Miloš Navrátil  řekl, že akce proběhla bez problémů. "Zúčastnilo se jí 12 zkušených myslivců za asistence policie a dalších spolupracovníků," informoval Navrátil.

Přemnožená černá zvěř ve městě ohrožovala osoby například přímo u mníšecké Základní školy Komenského. Ve středu ve městě napadla bachyně jednoho z pejskařů, který ale vstoupil do ohraničeného prostoru, kde byl právě kvůli bachyni zákaz vstupu.

Navíc také hrozilo, že by se přemnožená zvěř dostala na silnici R4, což by vážně ohrozilo řidiče. Odstřel dospělých divokých prasat je běžně povolený od srpna do prosince, myslivci se tak snaží chránit obyvatele města i převedením divočákům a preventivními opatřeními.

I když u Komenského ulice myslivci bachyni nenašli, akce by ji i tak měla odradit od případného návratu. "Na místě jsme měli také dva bagry a buldozer. Technika na místě provede úpravy včetně úklidu biologického odpadu, což by mělo zabránit návratu divočáků," dodal mluvčí města.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy