Sníh se vrací, vítr zavál dvě středočeské silnice

ČTK ČTK
1. 1. 2011 19:50
Auta zapadla u Českého Brodu a Úval
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Český Brod (Kolínsko) - Ve středních Čechách v podvečer zavál sníh dvě silnice u Českého Brodu a Přišimas na Kolínsku. Uvízla v něm i některá vozidla. Silničáři tam poslali techniku, která má zaváté komunikace zprůjezdnit, řekl pracovník kutnohorského dispečinku správy a údržby silnic.

Problémy byly hlášeny na silnicích mezi Úvaly u Prahy a Přišimasy a dále mezi Českým Brodem a Kounicemi. "Je tam zafoukaný sníh, v současné době tam jezdí pluh," uvedl dispečer kolem 18:30.

S problémy ale musejí řidiči počítat i na menších silnicích, které se v zimě neudržují. V současnosti jsou dopravní komplikace hlášeny například na silnici u Mezholez na Kutnohorsku. "Řidiči nerespektují dopravní značení, které je upozorňuje, že se ta silnice neudržuje, a vjíždějí do těchto úseků," uvedl pracovník dispečinku.

Na řadě míst středních Čech vane nárazový vítr, který nafoukává sníh na silnice. Na Berounsku, Kladensku a v okrese Praha-západ si řidiči musejí dát pozor i na zledovatělou vrstvu sněhu na vozovce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy