reklama
 
 

Lupič přepadl poštu v Černošicích, vyhrožoval granátem

2. 11. 2013 16:07
Pracovnici za překážkou přiložil pistoli k hlavě. Žena mu vydala 30 000 korun.

Černošice (Praha-západ) - Neznámý lupič přepadl v sobotu krátce před 12:00 poštu v Černošicích v okrese Praha-západ. Pracovnici za překážkou tvrdil, že má granát, a pak jí přiložil pistoli k hlavě.

Žena mu tedy vydala zhruba 30 000 korun, pachatel poté utekl. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc i veřejnost, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Lupič přišel na pobočku, když už zůstaly na místě jen tři pracovnice pošty. "Vyhrožoval, že použije granát. Ten u muže žádná z žen neviděla, takže je pravděpodobné, že granát ve skutečnosti neměl," uvedl Vinčálek.

Hrozby ale muž vystupňoval a nakonec vytáhl zbraň. "Jedné z pracovnic za přepážkou přiložil k hlavě pistoli," popsal situaci mluvčí.

"Obsluha pošty neutrpěla žádnou fyzickou újmu," doplnil policejní mluvčí.

"Pokud by kdokoli mohl poskytnout nějaké informace k případu či totožnosti lupiče, ať se obrátí na tísňovou linku 158," uvedl Vinčálek.

Podezřelý je muž ve věku 40 až 50 let, asi 170 centimetrů vysoký a podsadité postavy. Podle popisu má kulatý obličej a plné rty. Při přepadení mluvil plynně česky. Na sobě měl tmavou bundu do pasu na zip, takzvané plísňové rifle a černé šněrovací boty.

autor: ČTK | 2. 11. 2013 16:07

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama