Lupič přepadl poštu v Černošicích, vyhrožoval granátem

ČTK ČTK
2. 11. 2013 16:07
Pracovnici za překážkou přiložil pistoli k hlavě. Žena mu vydala 30 000 korun.

Černošice (Praha-západ) - Neznámý lupič přepadl v sobotu krátce před 12:00 poštu v Černošicích v okrese Praha-západ. Pracovnici za překážkou tvrdil, že má granát, a pak jí přiložil pistoli k hlavě.

Žena mu tedy vydala zhruba 30 000 korun, pachatel poté utekl. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc i veřejnost, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Lupič přišel na pobočku, když už zůstaly na místě jen tři pracovnice pošty. "Vyhrožoval, že použije granát. Ten u muže žádná z žen neviděla, takže je pravděpodobné, že granát ve skutečnosti neměl," uvedl Vinčálek.

Hrozby ale muž vystupňoval a nakonec vytáhl zbraň. "Jedné z pracovnic za přepážkou přiložil k hlavě pistoli," popsal situaci mluvčí.

"Obsluha pošty neutrpěla žádnou fyzickou újmu," doplnil policejní mluvčí.

"Pokud by kdokoli mohl poskytnout nějaké informace k případu či totožnosti lupiče, ať se obrátí na tísňovou linku 158," uvedl Vinčálek.

Podezřelý je muž ve věku 40 až 50 let, asi 170 centimetrů vysoký a podsadité postavy. Podle popisu má kulatý obličej a plné rty. Při přepadení mluvil plynně česky. Na sobě měl tmavou bundu do pasu na zip, takzvané plísňové rifle a černé šněrovací boty.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 12 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy