Lupič přepadl poštu v Černošicích, vyhrožoval granátem

ČTK ČTK
2. 11. 2013 16:07
Pracovnici za překážkou přiložil pistoli k hlavě. Žena mu vydala 30 000 korun.

Černošice (Praha-západ) - Neznámý lupič přepadl v sobotu krátce před 12:00 poštu v Černošicích v okrese Praha-západ. Pracovnici za překážkou tvrdil, že má granát, a pak jí přiložil pistoli k hlavě.

Žena mu tedy vydala zhruba 30 000 korun, pachatel poté utekl. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc i veřejnost, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Lupič přišel na pobočku, když už zůstaly na místě jen tři pracovnice pošty. "Vyhrožoval, že použije granát. Ten u muže žádná z žen neviděla, takže je pravděpodobné, že granát ve skutečnosti neměl," uvedl Vinčálek.

Hrozby ale muž vystupňoval a nakonec vytáhl zbraň. "Jedné z pracovnic za přepážkou přiložil k hlavě pistoli," popsal situaci mluvčí.

"Obsluha pošty neutrpěla žádnou fyzickou újmu," doplnil policejní mluvčí.

"Pokud by kdokoli mohl poskytnout nějaké informace k případu či totožnosti lupiče, ať se obrátí na tísňovou linku 158," uvedl Vinčálek.

Podezřelý je muž ve věku 40 až 50 let, asi 170 centimetrů vysoký a podsadité postavy. Podle popisu má kulatý obličej a plné rty. Při přepadení mluvil plynně česky. Na sobě měl tmavou bundu do pasu na zip, takzvané plísňové rifle a černé šněrovací boty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy