Komplex v Kladně za 1,5 miliardy má stavební povolení

ČTK ČTK
26. 3. 2013 12:32
Obchodní centrum už mělo být původně dokončeno. Stavbu brzdí především její kritici

Kladno - Developerská společnost Crestyl získala po více než třech letech stavební povolení k zahájení první části obchodního a společensko-zábavního komplexu v centru Kladna, který má stát přes 1,5 miliardy korun.

Úředníci ještě budou rozhodovat o povolení k výstavbě druhé etapy komplexu, bez kterého společnost nechce začít stavět. Řekl to vedoucí komerčních projektů společnosti Petr Štyler. Se stavbou by se mohlo začít v letošním roce.

Obchodní centrum už mělo být původně dokončeno. Stavbu ale brzdí především její kritici, kteří kvůli obavám ze zvýšení dopravní zátěže a zhoršení životního prostředí založili dvě občanská sdružení.

Tato sdružení se účastní celého procesu před zahájením výstavby a často se odvolávají proti rozhodnutím úředníků, kteří stavbu postupně povolují. Úředníci se tak obchodním centrem zabývají přes tři roky.

Kladenský magistrát koncem minulého týdne vydal povolení k první části výstavby, při které by měla vzniknout dvě nadzemní a dvě podzemní patra obchodního domu. Vzniknout tam mají obchody nebo parkoviště pro 673 aut.

V úterý se na magistrátu konalo územní řízení před případným vydáním stavebního povolení pro druhou etapu, podle které se má komplex rozrůstat směrem k Sítenskému údolí.

"Jedná se o doplnění toho původního záměru. Budeme určitě čekat na povolení a pak budeme definitivně rozhodovat, kdy zahájíme stavbu," řekl Štyler.

Práce pro 600 lidí

První etapa obchodního domu podle něj může fungovat samostatně, ale firma chce kvůli plánovanému obchodnímu záměru počkat i na druhé stavební povolení. Štyler nevidí důvody, proč by nemělo být vydané.

Termín zahájení stavby zatím nechtěl komentovat. "Pevně věřím, že to bude v tomto roce," uvedl Štyler.

V Kladně slouží zákazníkům nákupní centrum Shopping JIH a obchodní komplex Oaza v Kročehlavech. Nový komplex Central Kladno bude mít rozlohu přes 26 000 metrů čtverečních.

Podle dřívějšího vyjádření společnosti Crestyl zde bude kolem 90 obchodů, práci by zde mělo najít 600 lidí. V areálu, kde má vzniknout, už loni začala demolice některých starých objektů.

 

Právě se děje

Další zprávy