Dopravu komplikovala ledovka a hromadná nehoda. Raději nevyjíždějte, vyzývá policie

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 12. 2016 17:15
Stalo se několik nehod, které si vyžádaly dvě oběti. Nejhorší situace byla na dálnici D1, kde se u Mirošovic na 21,5. kilometru ve směru na Brno stala časně ráno hromadná nehoda 17 aut. Policie a silničáři apelovali na řidiče, aby vůbec nevyjížděli. Pro celou zemi platí až do noci na pondělí výstraha před ledovkou.
Dálnice D1 byla svědkem série nehod.
Dálnice D1 byla svědkem série nehod. | Foto: ČTK

Praha - Dopravu ve středních Čechách dnes zkomplikovala ledovka. Stalo se několik nehod, které si vyžádaly dvě oběti. Další lidé utrpěli zranění.

Nejhorší situace byla na dálnici D1, kde se u Mirošovic na 21,5. kilometru ve směru na Brno stala časně ráno hromadná nehoda 17 aut. Vyžádala si jednu oběť. Dálnice byla poté mezi 15. a 30. kilometrem ve směru Brno uzavřena zhruba osm hodin.

Středočeská policie a silničáři apelovali na řidiče, aby dnes vůbec nevyjížděli. V kraji začalo pršet a sněžit. Pro celou zemi platí až do noci na pondělí výstraha před ledovkou.

Hromadná nehoda na D1 u Mirošovic se stala před pátou hodinou ráno. Na místě bylo několik zraněných, sanitky podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové odvezli do nemocnic dva zraněné, podle mluvčího hasičů Jaroslava Gabriela ale jednoho zraněného ještě převážel vrtulník a jeden byl ošetřen na místě.

Při nehodě zemřela žena, spolujezdkyně z jednoho z havarovaných vozů. "Prováděli jsme resuscitaci, i přes veškerou snahu záchranářů žena svým zraněním na místě podlehla," řekla Effenbergerová. Za posledních deset let je to v Česku pravděpodobně první oběť při hromadných nehodách se 17 a více auty.

Foto: ČTK

Nehody dnes uzavřely ve středních Čechách i dálnice D4 a D10. První byla uzavřená zhruba od páté hodiny ranní u obce Voznice na Příbramsku. Provoz tam stál osm hodin kvůli nehodě nákladního automobilu, podle policejní mluvčí Markéty Johnové se obešla bez zranění.

Dálnici D10 ve směru z Liberce blokovala před Prahou více než dvě hodiny nehoda dvou osobních aut na čtvrtém kilometru. Policie dopravu odkláněla do Horních Počernic. Řidičky obou vozidel utrpěly lehká zranění, byly převezeny do vinohradské nemocnice.

Většina vozidel, která se dostala do hromadné nehody na D1, převážela podle Gabriela cizí státní příslušníky, vozy byly rozmístěné v úseku dlouhém zhruba 300 metrů. Havarovaly jak osobní, tak nákladní auta. Na místo byl povolán i evakuační autobus. Autobus využívali lidé, kteří čekali na policejní výslech, nebo lidé, kteří z nějakého důvodu nemohli pokračovat v cestě.

Dopravu z dálnice ve směru na Brno policie odkláněla na exitu 15, zpět na dálnici se řidiči vraceli až na exitu 29 u Hvězdonic nebo na exitu 34 u Ostředku. Řidiči z objízdných tras hlásili podle dispečera silničářů problémy v celé délce trasy. Nejhorší situace byla podle policejní mluvčí Markéty Johnové u Českého Šternberka.

Druhá smrtelná nehoda na D1 se stala ráno ve směru na Prahu u Českého Šternberka. Srazily se tam osobní auto, dodávka a nákladní vůz. Řidiče kamionu, který označoval místo nehody, srazilo projíždějící auto. Svým zraněním na místě podlehl.

Auta se srazila i před místem hromadné nehody. Na 19,5. kilometru ve směru na Brno se podle dopravního webu srazila dvě osobní auta s nákladním, tato nehoda se obešla bez zranění. Na sjezdu z dálnice D1 na Mirošovice se také stala nehoda dvou osobních vozů s kamionem, podle informací policie byl na místě minimálně jeden zraněný.

Po 13:30 se jen kilometr před místem ranní hromadné nehody na D1 srazila další tři osobní auta, neprůjezdný byl levý jízdní pruh. "Při nehodě se nikdo nezranil," řekla Johnová. Na dálnici je od 50. kilometru až do hlavního města hlášené sněžení, které ztěžuje jízdní podmínky

Další nehody se staly na okresních silnicích. Ráno se ve středních Čechách staly i tři nehody autobusů, jedna z nich i na 29. kilometru D1 ve směru na Prahu. Všechny se obešly bez zranění.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy