Středeční bouřka objektivem čtenáře

Středeční bouřka objektivem čtenáře
Foto: Rosťa Kutěj
Michal Kalina
25. 8. 2011 10:37

Česká republika - Silná bouře s přívalovými dešti se prohnala v noci většinou území republiky. Na řadě míst polámala stromy, které zatarasily silnice i železnici. Na řece Smědé byla vyhlášena povodňová pohotovost. Hasiči po bouřce odčerpávali ze sklepů vodu a odstraňovali nánosy bahna a uvolněné zeminy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy