Silný vítr v Královéhradeckém kraji lámal stromy a zastavil provoz vlaků

ČTK ČTK
5. 9. 2020 18:09
Silný vítr s deštěm v sobotu odpoledne v Královéhradeckém kraji lámal stromy a zastavil provoz na několika železničních tratích. Hasiči evidovali během dvou a půl hodiny přibližně 40 výjezdů, především k popadaným stromům. V České Skalici na Náchodsku likvidovali požár trafostanice, ve Dvoře Králové nad Labem zase čerpali vodu, sdělil mluvčí hasičů Ondřej Sezima.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Větve spadlé do trakčního vedení zastavily provoz na železniční trati mezi Jaroměří a Smiřicemi, vyplývá z informací na webu Českých drah. Spadlé stromy také zastavily provoz na tratích mezi stanicemi Hněvčeves a Hořice, mezi Náchodem a Václavicemi a mezi Jaroměří a Českou Skalicí.

Na trati mezi Dvorem Králové nad Labem a Jaroměří narazil rychlík Ještěd do stromu na trati, provoz tam byl také přerušen. Správa železnic již začala pracovat na odstranění stromů, České dráhy na některých tratích zavedly náhradní autobusovou dopravu. Omezení by měla skončit do 18:30.

Bouře zasáhla především Náchodsko a Jičínsko, kde měli hasiči po přibližně deseti výjezdech. "Zasahovali jsme například v Hořicích u zajištění střechy, dále i v okolních obcích Jeřice a Cerekvice," řekl Sezima.

 

Právě se děje

Další zprávy