Žena nalezená v Praze 9 byla zavražděna, tvrdí policie

ČTK ČTK
16. 1. 2012 13:28
Tělo leželo u bunkru v bývalé vojenské základně. Totožnost ženy zatím není známa
Foto: Policie ČR

Praha - Mrtvá žena, která byla v neděli odpoledne nalezena v Praze 9, zemřela cizím zaviněním.

Prokázaly to výsledky pondělní soudní pitvy. Kriminalisté případ vyšetřují jako trestný čin vraždy. V pondělí to sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Tělo bylo nalezeno v neděli odpoledne v Praze Miškovicích poblíž jednoho z bunkrů v bývalé raketové základně.

"Na místě události nemohl lékař určit příčinu úmrtí, a z toho důvodu byla nařízena soudní pitva," uvedl Hulan.

Totožnost ženy je zatím neznámá, bylo jí mezi 40 až 50 lety.

V tomto roce je to v Praze již druhý podobný případ. Další tělo zavražděné ženy bylo nalezeno 5. ledna v Osikové ulici na Praze 3. Policie později dopadla tři mladíky, kteří se k vraždě přiznali.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 43 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy