Oprava kolejí uzavře začátkem července část metra linky C, na trase Pankrác–Roztyly pojedou autobusy

Domácí Domácí
27. 6. 2016 17:23
Kvůli opravě trati nebude od 2. 7. do 10. 7. jezdit metro v obou směrech úseku Pankrác–Roztyly na trase C. "Opravy se týkají stanice metra Kačerov a úseků Pankrác–Budějovická a Kačerov–Budějovická. Ve vyloučeném úseku bude zavedena náhradní doprava," uvedl dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek. "Během devítidenní souvislé výluky budou probíhat výměny dřevěných pražců, výhybkových součástí, kolejnicových vložek, kontaminovaného štěrku a vyčištění odvodňovacího systému," dodal. Provoz metra v úseku Roztyly–Háje bude zajištěn kyvadlově, v úsecích Pražského povstání – Roztyly bude jezdit náhradní linka XC a XCR, v pracovní dny mezi 6:00 a 8:30 a dále od 15:00 do 19:30 také linka 800.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy