Ruské kolo na smíchovské náplavce nebude, investor nedodal potřebná povolení

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 11. 2017 16:32
Plán vyhlídkového kola na Hořejším nábřeží dnešním dnem padá. Investor včas nedodal Praze 5 potřebná povolení, takže smlouva s městskou částí o nájmu pozemku končí. Informoval starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09). Radnice nyní chce zahájit diskusi s veřejností o další budoucnosti smíchovské náplavky. Smlouvu o nájmu pozemku radnice podepsala loni v srpnu. "Podklady nedodali, takže z našeho pohledu končí smlouva a vyzveme je, aby nám předali pozemek zpátky," uvedl Richter. Firma Timsbury Capital měla městské části dodat povolení od památkářů a dalších institucí, které by musely 60 metrů vysokou atrakci u Vltavy schválit.
Vyhlídkové kolo na Hořejší nábřeží nebude
Vyhlídkové kolo na Hořejší nábřeží nebude | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 22 minutami

Bývalý italský ministr Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě s migranty

Bývalý italský ministr vnitra a vůdce strany Liga Matteo Salvini nepůjde před soud kvůli zablokování lodě italské pobřežní hlídky se zachráněnými migranty v červenci roku 2019. Rozhodnutí padlo v pátek u předběžného soudu v Katánii, uvedla agentura Reuters. Salvini, který obvinění související s kauzou dlouhodobě odmítá, naopak bude souzen v jiném podobném případu, který se týká lodi nevládní organizace Open Arms.

Bývalý ministr vnitra čelil obvinění z omezování osobní svobody, protože několik dní bránil přistání lodě italské pobřežní hlídky Gregoretti, jež měla na palubě zhruba 130 migrantů zachráněných v moři. Loď čekala na přidělení přístavu od 27. do 31. července 2019. Přistát mohla až poté, co italská vláda vyjednala přerozdělení migrantů mezi jiné evropské země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy