Vnuk Alfonse Muchy podal žalobu na Prahu. Požaduje vydání Slovanské epopeje

Marek Pokorný Marek Pokorný
11. 4. 2016 18:05
John Mucha, vnuk malíře Alfonse Muchy, podal v pondělí odpoledne žalobu na hlavní město Prahu, v níž žádá o vydání Slovanské epopeje. O tom, že tento krok plánuje, upozornil již před měsícem deník Aktuálně.cz. Mucha v únoru podal předžalobní výzvu a doufal, že s ním bude město jednat o budoucím osudu dvaceti obřích pláten, které jeho dědeček daroval Praze pod podmínkou, že jim vytvoří samostatné výstavní prostory. To se ale dosud nestalo. "Snažili jsme se o jednání, ale bezúspěšně, proto jsme žalobu podali," uvedla Muchova mluvčí Simona Kordová. Vnukovi malíře také vadí to, že má epopej dva roky cestovat po světě a bojí se, že se při tom poškodí. Dílo je zatím vystaveno ve Veletržním paláci.
Foto: Jan Langer
 

Právě se děje

před 35 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy