Vinohradské a Švandovo divadlo budou mít nové šéfy

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
11. 10. 2011 14:45
Noví ředitelé budou známi už v prosinci, do funkce nastoupí v září 2012
Vinohradské divadlo
Vinohradské divadlo | Foto: Pavel Vondra

Praha - Divadlo na Vinohradech a Švandovo divadlo na Smíchově budou mít od příští sezony nové ředitele. Pražští radní oznámili, že ve středu zahájí výběrová řízení.

Volba nových ředitelů divadel bude dvoukolová. Do 11. listopadu musí uchazeči předložit koncepci scény.

"Musí se v ní zaměřit na hospodaření organizace, uměleckou činnost a orgnizační stukturu divadla," uvedl radní pro kulturu Lukáš Kaucký. 

Ve druhém kole budou následovat osobní pohovory s uchazeči. Rada už také zřídila komise, které budou na výběr dohlížet. "Vybraní uchazeči budou jmenováni v prosinci tohoto roku s účinností od 1. září roku příštího," dodal Kaucký.

Praha chce postupně vyhlásit výběrová řízení na šéfy všech deseti divadel, která zřizuje. Slibuje si od toho větší transparentnost. "Každý rok bych chtěl vyhlásit řízení na 2 až 3 divadla. Nechám si zpracovat studii, v jakém pořadí postupovat," uvedl Kaucký.

Transformace zastavena

Podle něj byli šéfové divadel s tímto postupem seznámeni a souhlasili s ním. Původně se počítalo s vyhlášením výběrových řízení u pěti divadel v rámci druhé transformační vlny.

Nové šéfy by tak kromě Švandova divadla dostaly ještě Divadlo pod Palmovkou, Na zábradlí, Studio Ypsilon a Divadlo v Dlouhé. Transformace ale byla v polovině září zastavena a rada rozhodla o výměně ředitelů všech kulturních příspěvkových organizací.

V čele vinohradského divadla stojí od roku 2000 Jindřich Gregorini. Ředitelem Švandova divadla, dříve Labyrintu, je od roku 1999 Daniel Hrbek.

 

Právě se děje

Další zprávy