Video: Po střeše auta v centru Prahy běhal cizinec v kostýmu Batmana, skončil na služebně

Devětadvacetiletý cizinec chodil v noci na pondělí po Praze v kostýmu Batmana, proběhl se i po jednom ze zaparkovaných vozů v Jindřišské ulici, přitom jej ale poškodil. Strážníky, kteří kolem místa projížděli, o jeho počínání informoval náhodný svědek. Hlídka městské policie pachatele dostihla v nedaleké Panské ulici, převezla jej zpět na místo, kde přečin spáchal. Tam strážníci zajistili důkazy a cizince odvezli na služebnu. Celou událost zaznamenaly městské kamery.
Vandal v převleku Batmana přelezl přes střechu zaparkovaného auta | Video: Městská policie Praha
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy