tělo

Záchranáři našli v troskách na Floridě další těla, šance na přežití už je nulová

Záchranáři ve čtvrtek vzdali veškeré naděje, že by ještě mohli najít v troskách zříceného bytového domu na jihu Floridy někoho živého. Podle médií to oznámili tamní činitelé. Se čtvrteční půlnocí místního času (čtvrtek 6:00 SELČ) tak přestanou pátrat po přeživších a začnou novou fázi prací, kterou je odklízení sutin a hledání ostatků. Úřady zároveň oznámily, že vytáhly ze zbytků budovy dalších osm těl. Celkový počet obětí tím vyšplhal na 54, přičemž 86 lidí se nadále pohřešuje.

"V tuto chvíli jsme opravdu vyčerpali všechny možnosti, které máme k dispozici při naší misi za záchranu přeživších," řekla starostka okresu Miami-Dade Daniella Levine Cavaová na tiskové konferenci. Šéf místních hasičů Raide Jadallah pak podle agentury AP sdělil při soukromém setkání rodinám pohřešovaných, že záchranáři přestanou využívat techniku určenou k nalezení přeživších, ale budou nadále pátrat po ostatcích. Šance na nalezení někoho živého v troskách je podle něj nulová.

Úřadům se dosud podařilo identifikovat 33 z celkových 54 nalezených těl v sutinách domu, který se zřítil před dvěma týdny z dosud nevyjasněných důvodů. K neštěstí došlo uprostřed noci, řadu obětí tak záchranáři našli v postelích.

Rodiny pohřešovaných doufaly, že se podaří najít některé přeživší v "kapsách" vzduchu, které se na některých místech utvořily v hromadě sutin. Poslední přeživší však záchranáři nalezli naposledy jen pár hodin po tragickém incidentu.

Zdroj: ČTK

Mexičtí vojáci objevili u americké hranice devět zohavených mužských těl

Devět zohavených mrtvých mužských těl nesoucích stopy sečných a střelných zranění našli mexičtí vojáci na silnici vedoucí k americké hranici. Tato hromadná vražda je zatím poslední ze série masakrů a střetů mezi drogovými kartely, k nimž došlo tento měsíc, a které připomínají scény z nejtemnějších dob mexické drogové války v letech 2006 až 2012, napsala dnes agentura AP.

Mexické ministerstvo obrany uvedlo, že se těla našla v úterý ve státě Tamaulipas na silnici za Ciudad Miguel Alemán, které přes hranici sousedí s městem Roma v Texasu. O ovládnutí této oblasti bojují znepřátelené drogové kartely více než deset let; jde především o kartel ze Zálivu a kartel Zetas.

Část těl měla oblečení ve vojenském stylu, ale zatím není jasné, ke kterému gangu zabití muži patřili. Většina z nich měla střelná zranění, ale některá těla byla rozsekána mačetami nebo rozstřílena do té míry, že se na silnici rozpadala.

Zdroj: ČTK
Pokračovat