Policista bránil ženu v metru, dostal pistolí do obličeje

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 31. 3. 2015 11:11
Útočník, který byl ozbrojen plynovou pistolí, se na nástupišti popral se strážníkem v civilu.
Foto: Jakub Plíhal

Praha - V pražském metru na Národní třídě se krátce po sedmé hodině ranní poprali dva muži. Jeden z nich měl plynovou pistoli, ze které se nevystřelilo. České televizi to řekla mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Útočníka policie zadržela. 

Podle informací Městské policie Praha byl napadeným mužem strážník v civilu. S lehkým zraněním v obličeji skončil v nemocnici. Provoz stanice metra nebyl podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové omezen.

"Napadený muž je strážníkem pražské městské policie, který byl v té době mimo službu a v metru se zastal ženy, kterou agresor verbálně napadal. Agresor strážníka udeřil plynovou zbraní do obličeje," uvedla v prohlášení Městská policie Praha.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová informovala, že záchranáři vyjížděli k případu napadení. Jednoho z mužů odvezli s lehkým úrazem hlavy do nemocnice.

"Provoz metra to (potyčka) neomezilo, stanice metra funguje," uvedla Řehková.

Druhá potyčka v pražském metru v březnu

Úterní potyčka na Národní třídě je už druhým incidentem v pražském metru za tento měsíc. K oběma došlo ráno, kdy lidé jezdí do práce.

Před dvěma týdny napadl zhruba třicetiletý muž ve stanici metra Invalidovna spolucestujícího a pořezal jej při vystupování na krku.

Zraněný pak pokračoval soupravou metra až do stanice Křižíkova, kde ho lidé vytáhli na nástupiště a poskytli mu první pomoc.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šest let za ovlivňování tendrů Středočeského kraje.

Další zprávy