Útok nožem v metru: Policie dopadla mladíka, útočil náhodně

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 14. 3. 2015 16:00
Na podezřelého muže dostali policisté tip od občanů. Poznali ho podle záběrů z metra.
Hledaný útočník z metra
Hledaný útočník z metra | Foto: Policie ČR

Praha - Policisté dopadli díky spolupráci s veřejností muže, který ve čtvrtek ve stanici Invalidovna pražského metra pořezal devětatřicetiletého cestujícího na krku.

"Jedná se o jednadvacetiletého slovensky hovořícího mladíka," řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Policie se muže chystá obvinit z těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu hrozí až deset let vězení.

Důvod, proč muže napadl, zatím policie vyšetřuje. Podle serveru iDnes.cz útočil zcela náhodně. Server dodává, že jde o bezdomovce původem ze Slovenska.

Mladíka policie našla v noci na dnešek na základě indicií, které policisté získali od veřejnosti, v pražském Karlíně. Při výslechu se k činu doznal.

Na podezřelého muže dostali policisté tip od občanů. Poznali ho podle záběrů z metra. Při kontrole pak muž nebyl schopen potvrdit svou totožnost, proto byl odveden na služebnu, kde ho policisté spojili se čtvrtečním incidentem.

Napadený utrpěl hlubokou řeznou ránu na krku a záchranáři ho odvezli do nemocnice Na Bulovce.

Video: Policie ČR
 

Právě se děje

před 56 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy