reklama
 
 

V Praze vybuchlo auto s řidičkou. Policie uvnitř našla bombu

Aktualizováno 22. 4. 2015 18:40
Při explozi se vážně zranila žena. Záchranáři ji napojili na umělou plicní ventilaci a ve stavu umělého spánku ji převezli do vinohradské nemocnice.

Praha - Na sídlišti v Praze - Horních Měcholupech ve středu dopoledne explodovalo osobní auto. Výbuch způsobila bomba umístěná ve voze. Při explozi byla vážně zraněna čtyřicetiletá žena. Kriminalisté nyní zkoumají, kdo a proč bombu do auta umístil.

"Šlo o nástražný výbušný systém, intenzivně nyní pátráme po pachateli," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policie rovněž čeká na výsledky znaleckých posudků. Ty jí mají například objasnit, jakým způsobem byla bomba aktivována.

"Vzhledem k tomu, že svědci zraněnou ženu krátce po výbuchu museli vyprostit z vozidla, je patrné, že nálož explodovala ve chvíli, kdy poškozená seděla uvnitř," dodal.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová uvedla, že lékaři na místě ošetřili ženu, která při výbuchu utrpěla vážná zranění včetně rozsáhlých popálenin. Záchranáři ji napojili na umělou plicní ventilaci a ve stavu umělého spánku převezli do vinohradské nemocnice.

Doprava zastavená až do 16 hodin

Na místě byli celý den kriminalisté i pyrotechnik. Pyrotechnik nejprve místo a nejbližší okolí prohledal, aby mohl vyloučit další výbuch. "Policisté také informovali vedení blízké školy, aby instruovali své žáky a případně jejich rodiče," uvedl policejní mluvčí.

Milánská ulice, kde škodovka vybuchla, byla až do 16:00 částečně uzavřena. Autobusová linka 125 musela být odkloněna, pražský dopravní podnik podle svého webu zřídil v oblasti náhradní linku.

Kousky vybuchlého vozu byly rozmetány do širokého okolí. Až poté, co policie odtáhla poškozený vůz a ohledala místo výbuchu, mohla pozdě odpoledne prostor znovu otevřít pro volný pohyb lidí, aut i městských autobusů.

Auto stříbrné barvy značky Škoda Octavia explodovalo v okamžiku, kdy stálo na parkovišti. Policie nyní mimo jiné zjišťuje, zda zraněná Asiatka byla majitelkou vozu, kde přesně byla bomba umístěna a čím byl vyvolán výbuch.

Právní kvalifikaci případu určí detektivové během čtvrtka..

autoři: Domácí, ČTK | 22. 4. 2015 10:57

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Praha

  reklama
  reklama
  reklama