V centru Prahy praskl vodovod z roku 1884. Sokolská bude kompletně průjezdná až ve středu

ČTK Barbora Němcová ČTK, Barbora Němcová
Aktualizováno 28. 11. 2016 19:32
Dopravu v Sokolské ulici v centru Prahy komplikuje od pondělního brzkého rána havárie vodovodního potrubí. Kvůli noční havárii vodovodního potrubí z roku 1884 je zcela uzavřena Sokolská ulice v centru Prahy u křižovatky s Ječnou. Objížďka povede Ječnou do Legerovy ulice. V úterý okolo poledne budou v Sokolské otevřeny levé jízdní pruhy ve směru z centra, zbytek silnice by mohl být zprovozněn ve středu.
Havárie vodovodního potrubí v Sokolské ulici komplikuje dopravu.
Havárie vodovodního potrubí v Sokolské ulici komplikuje dopravu. | Foto: Jakub Plíhal

Praha – Kvůli noční havárii vodovodního potrubí z roku 1884 je zcela uzavřena Sokolská ulice v centru Prahy u křižovatky s Ječnou. "Na magistrále se kvůli tomu tvoří kolona aut, která sahá až k mostu Barikádníků," sdělil pracovník informačního centra Technické správy komunikací. Pražský magistrát žádá řidiče, aby se centru metropole raději vyhnuli a raději využili městskou hromadnou dopravu.

V místě probíhal také georadarový průzkum. "Průzkum ukázal, že pod levými jízdními pruhy je podloží v pořádku a žádné kaverny tam nejsou, zprovozněny tak mohou být zítra (v úterý) v poledne," řekl mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Pokud se nestane nic mimořádného, zbylé jízdní pruhy mohou být podle Mrázka zprovozněny ve středu. Do obřího kráteru PVK nainstalovala nové potrubí a dodávka vody byla obnovena v pondělí před 18:00

Foto: © Přispěvatelé OpenStreetMap

"Žádáme řidiče, aby se centru Prahy vyhnuli, uzavření této části Severojižní magistrály představuje vážnou dopravní komplikaci. Pro automobilovou dopravu budou ve spolupráci s policií vytyčeny objízdné trasy," uvedl pražský magistrát v tiskové zprávě.

Objížďka povede Ječnou do Legerovy ulice, která bude dočasně rozdělena na dva jízdní směry. Zpět na Sokolskou se řidiči vrátí Rumunskou ulicí, informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Podle radního pro bezpečnost Libora Hadravy silničáři objížďku aktuálně vyznačují.

Městské hromadné dopravy se havárie vodovodu dotkla jen minimálně. Pražský dopravní podnik pouze musel na náměstí I. P. Pavlova přesunout zastávku autobusové linky 148, uvedl mluvčí podniku Jiří Štábl.

 

Právě se děje

Další zprávy