U Tančícího domu se srazily tramvaje, dvanáct lidí se lehce zranilo

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2018 15:41
Kolem 14:00 se ve čtvrtek v Praze na Jiráskově náměstí srazily dvě tramvaje. Podle Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy bylo na místě dvanáct lehce zraněných osob, kterým hasiči zajistili posttraumatickou péči.
Srážka tramvají | Video:

Záchranáři ohledně srážky aktivovali traumatologický plán. "Aktuálně kontaktujeme zdravotnická zařízení ohledně kapacit pro poskytnutí následné péče pacientům," napsali na Twitter. Kolem třetí hodiny plán odvolali s tím, že zraněné už rozvezli do okolních nemocnic.

Podle mluvčího policie Jana Daňka jedna z tramvají zřejmě nedobrzdila a zezadu narazila do tramvaje stojící před ní.

"Je to mimo křižovatku, takže to do křižovatky nezasáhlo. Samozřejmě je omezena tramvajová i automobilová doprava, protože tam zasahují složky Integrovaného záchranného systému," uvedl Daněk.

Kolem 15:30 byl provoz na Jiráskově náměstí obnoven.

Srážka tramvají u Tančícího domu | Video: Hasiči Praha
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy