Spory v Praze 2: Místostarostka Duchková z TOP 09 odstoupila

ČTK ČTK
16. 3. 2015 17:00
Kromě Duchkové rezignoval předseda zastupitelského klubu Otto Schwarz a jeho místopředsedkyně Marie Truhlářová. Důvodem jsou spory ohledně privatizace majetku městské části.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V Praze 2 se rozštěpil zastupitelský klub TOP 09. Místostarostka Jana Duchková a další dva členové opustili koalici s ODS a Občany pro spokojené bydlení (OSB), členy zastupitelstva zůstávají.

Podle Duchkové jsou důvodem spory ohledně privatizace majetku městské části, který další členové koalice chtějí prodávat údajně v rozporu s koaliční smlouvou. Koalice dosud měla 23 hlasů z 35 zastupitelů, většinu má i nadále.

Kromě Duchkové rezignoval předseda zastupitelského klubu Otto Schwarz a jeho místopředsedkyně Marie Truhlářová.

V koaliční smlouvě podle nich TOP 09 společně s ODS a OSB deklarovala, že obec nabídne k odkoupení pouze majetek, který pro ni není dlouhodobě ziskový.

V rozporu s koaliční smlouvou

"Nyní naši koaliční partneři ODS a spolek OSB v přímém rozporu s koaliční dohodou i nadále prosazují další masivní výprodej obecního majetku, navíc s dalším navýšením slevy z kupní ceny," uvedla Duchková.

Podle Schwarze chybí také slibované analýzy ekonomické výhodnosti prodejů.

Trojice, která opustila zastupitelský klub TOP 09, chce nadále v zastupitelstvu podpořit návrhy, které nebudou v rozporu s programem strany.

Volby v městské části vyhrála ODS s 11 mandáty, po šesti mají koaliční TOP 09 a OSB. V zastupitelstvu jsou ještě ANO, Zelená pro Prahu 2 a ČSSD.

 

Právě se děje

Další zprávy