Novým šéfem pražské TOP 09 se stal starosta Libuše Koubek

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 11. 2014 13:29
Zvítězil hned v prvním kole, když získal 64 procent hlasů. Pražská TOP 09 hledala nového šéfa poté, co ze strany i vedení regionu vystoupili rozhádaní rivalové Vávra a Hudeček.
Nový šéf pražské TOP 09 Jiří Koubek
Nový šéf pražské TOP 09 Jiří Koubek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Novým předsedou pražské TOP 09 se stal Jiří Koubek, který je poslancem a zároveň starostou městské části Praha-Libuš. Po sporech uvnitř strany chce obnovit spolupráci mezi vedením a zastupiteli na pražském magistrátu, která přestala fungovat. Řekl to po dnešním zvolení na krajském sněmu TOP 09.

Koubek byl zvolen hned v prvním kole hlasování, když získal 64 procent hlasů. Měl tři protikandidáty.

V pražské TOP 09 se vyhrotila situace krátce po říjnových komunálních volbách, po kterých skončila strana v opozici. Ze strany po vzájemných sporech odešli její šéf Jiří Vávra a tehdejší primátor Tomáš Hudeček.

"Drtivá většina našich členů nikdy nebyla příliš osobně ponořená do tohoto sporu dvou výrazných osobností," uvedl Koubek.

Povolební exodus

Hudeček a Vávra odchod zdůvodnili tím, že nechtějí poškozovat dobré jméno TOP 09. V odchodu je následovali radní pro majetek Eva Vorlíčková a exguvernér ČNB Zdeněk Tůma, jenž vedl v Praze vítěznou kandidátku TOP 09 při minulých volbách.

TOP 09 pod vedením Hudečka skončila ve volbách v Praze těsně druhá za vítězným ANO. Vávra, který na Hudečkově kandidátce nebyl, označil volební výsledek za prohru TOP 09. Naznačil, že je na vině lídr, tedy Hudeček.

Tehdejší primátor zase vyzval Vávru k odchodu ze strany  - za záminku si vzal to, že se na narozeninové oslavě jednoho ze zastupitelů potkal s kmotrem Tomášem Hrdličkou.

Podle Koubka bude klíčové obnovení spolupráce mezi vedením strany a pražskými zastupiteli. "Naši zastupitelé jsou zkušení a kompetentní na rozdíl od nové koalice včetně paní primátorky, kteří se ještě budou rozkoukávat," vysvětlil Koubek.

Komunikujme s občany

Na dnešním sněmu pražské TOP 09 vystoupil i šéf strany Karel Schwarzenberg. "Požádal, abychom se více orientovali na lokální a místní problémy," uvedl Koubek. Politici by se prý také měli zaměřit více na komunikaci s občany.

Nový šéf pražské TOP 09 považuje zvolení v prvním kole za znamení, že je strana jednotná. Jeho protikandidáti byli někdejší náměstek pražského primátora Jiří Nouza, zastupitel na Praze 9 Jiří Vávra (jmenovec bývalého šéfa pražské TOP 09) a místostarostka Prahy 2 Jana Duchková.

Koubkovými místopředsedy se stali bývalý radní radní pro dopravu Jiří Pařízek, zastupitelka na Praze 10 Pavlina Hájková a Radko Vondra.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy