Prosincový termín otevření Blanky stále platí, říká náměstek

Sabine Kejlová Sabine Kejlová
14. 11. 2014 11:30
Jiří Nouza v rozhovoru pro Aktuálně.cz říká, že v Blance nyní probíhají bezpečnostní prověrky. Zatím prý nemá informace o tom, že by se objevil nějaký závažný problém.
Tunel Blanka.
Tunel Blanka. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Blanka se podle pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) v prosinci neotevře. Termín chce kvůli nesplněným bezpečnostním prověrkám odsunout až na březen. S tím ale nesouhlasí končící náměstek pro dopravu Jiří Nouza (TOP 09).

Nouza tvrdí, že jde zatím vše podle plánu a pracovní termín druhého prosince by měl vyjít. Bezpečnostní prověrky ale doběhnou až příští týden. Až tehdy by se podle Nouzy mělo o termínu rozhodnout definitivně.

Že by byla v Blance pod vodou kabeláž, jak tvrdí Krnáčová, údajně Nouza neví. "Já chodím do Blanky velmi často na inspekce. Naposledy jsem tam byl minulé úterý. Někde bylo sucho, někde byl centimetr vody, nikde jsem ale neviděl žádnou kabeláž ve vodě," říká Nouza v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

A.cz: Primátorka Krnáčová nově prohlásila, že se Blanka v prosinci nestihne otevřít. Jak to tedy je?

Jiří Nouza: V září letošního roku jsme stanovili harmonogram, kde jsme určili pracovní termín otevření na druhého prosince. Samozřejmě za předpokladu, že budou splněny všechny technické podmínky. Teď běží zkoušky, a pokud jedna podmínka nevyjde, musíme hledat příčinu. Nemám ale v tuto chvíli informace, že by se objevil nějaký závažný problém. Termín je sice pracovní, ale zatím podle mě není důvod, aby nevyšel.


A.cz: Takže podle vás se Blanka druhého prosince otevře?

Ty bezpečnostní zkoušky v tuto chvíli stále běží, já z nich budu mít výstup, počítám, příští týden. Pak řeknu za sebe, kdy si myslím, že by měla být Blanka otevřena. Jestli druhého, pátého... Nechci ale komentovat něco, o čem zatím nemám podrobné informace. Navíc to nezáleží na mně. Rok a půl jsem dělal všechno proto, aby se Blanka co nejdříve otevřela. Proč se tomu pořád někdo staví do cesty, to nechápu.

A.cz: Primátorka Krnáčová ale řekla, že Blanka není bezpečná. Mluvila o tom, že je tam ve vodě nějaká kabeláž.

Já chodím do Blanky velmi často na inspekce. Naposledy jsem tam byl minulé úterý. Někde bylo sucho, někde byl centimetr vody, nikde jsem ale neviděl žádnou kabeláž ve vodě. Zajímalo by mě, jestli to paní primátorka viděla na vlastní oči, protože nevím o tom, že by v Blance vůbec byla. Já žádné informace o tom, že by tam byly nějaké kabely ve vodě, nemám.

A.cz: Provozní dokumentace Blanky, s níž byly loni problémy, je tedy hotová?

Nemůžu znát úplně každý detail, který se Blanky týká. Rok a čtyři měsíce po zadání zakázky ale nevím o tom, že by byla nekompletní. Za mě je to v tuto chvíli kompletní. Já ale opravdu nechci komentovat něco, co teď slyším poprvé, a dokud se příští týden nerozhodne o testech.

Jestli si to chce paní primátorka posunout, ať to posune. Já určitě nebudu tlačit na něco, co by bylo v rozporu s bezpečností. O tom, že by to ale bylo nebezpečné, nevím. Spíš mi přijde, že se proti otevření Blanky pořád kdosi staví, a já upřímně nerozumím proč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy