Pražské metro paralyzoval tající sníh

Pražské metro paralyzoval tající sníh
Foto: ČTK
ČTK Jan Lipold ČTK, Jan Lipold
8. 12. 2010 18:09

Do Nuselského mostu v Praze, kterým jezdí nejvytíženější trasa metra C, natekla ve středu 8. prosince voda z tajícího sněhu. Odpoledne musel být provoz na pět hodin přerušen, metro se pokoušelo zastoupit asi 40 autobusů. Někteří cestující se místo čekání na přeplněné autobusy brodili přes Nuselský most pěšky. Vlaky začaly znovu jezdit po 19. hodině. Šlo o jeden z nejdelších výpadků metra v poslední době.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy