Policie honila zdrogovaného řidiče, ujížděl jí téměř hodinu

ČTK ČTK
12. 11. 2014 13:22
Třicetiletého řidiče dopadli policisté až po pětačtyřiceti minutách v obci na Litoměřicku. Do jeho pronásledování byl zapojen také vrtulník.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Praha - Několik desítek minut museli policisté v noci pronásledovat třicetiletého řidiče, který odmítl zastavit hlídce v Praze 3. Muže se podařilo dopadnout až v jedné z obcí na Litoměřicku. Byl pod vlivem amfetaminu. Informovala o tom pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Řidič při ujíždění před policií několikrát projel křižovatku na červenou. "V jednu chvíli vjel dokonce na chodník v ulici Opočenská a následně na lávku pro pěší, kde málem srazil člověka," podotkla mluvčí. Do pronásledování se zapojil i policejní vrtulník.

Automobilová honička skončila až po pětačtyřiceti minutách na Litoměřicku. Muže museli policisté nakonec z vozidla vytáhnout až s využitím donucovacích prostředků.

"Řidiče i zajištěné vozidlo si převzali policisté z Obvodního oddělení Litoměřice k dalšímu řízení," dodala Zoulová.

 

Právě se děje

před 33 minutami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Trump možná omilostní svého exporadce Michaela Flynna

Prezident USA Donald Trump se chystá omilostnit svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Napsal to server Axios s odvoláním na dva nejmenované zdroje seznámené se situací. Flynnovo jméno má podle nich figurovat na seznamu milostí, jež Trump hodlá udělit do 20. ledna, kdy jej ve funkci podle projekcí médií nahradí demokrat Joe Biden.

Udělení milosti Flynnovi by bylo vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry, která má kořeny v počátcích Trumpovy administrativy a souvisí s vyšetřováním údajné spolupráce republikánovy kampaně s Ruskem před volbami z roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy