Pražská ODS stáhla žádost o mimořádné zastupitelstvo, Krnáčová jí vyhověla a Lítačka se projedná

ČTK ČTK
2. 9. 2016 23:00
Pražští zastupitelé ODS v pátek odvolali své podpisy pod žádostí o svolání mimořádného zastupitelstva. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) souhlasila, že v řádném termínu 15. září zařadí na program schůze jednání o dostavbě Pražského okruhu a kartě MHD Lítačka, což občanští demokraté požadovali. Podpisy ale zatím neplánují stáhnout zastupitelé TOP 09. Předseda klubu Václav Novotný si totiž myslí, že předsedkyně klubu ODS Alexandra Udženija stažení podpisů dohodla sama a neprojednala je s klubem. Žádost podepsali také piráti.
Pražská primátorka Adriana Krnáčová
Pražská primátorka Adriana Krnáčová | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Zastupitelé ODS stáhli své podpisy pod žádostí o svolání mimořádného zastupitelstva. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) totiž vyhověla jejich požadavku na projednání dostavby Pražského okruhu a Lítačky. Obě témata se projednají v řádném termínu 15. září.

Předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija nyní doporučí opozičním zastupitelům TOP 09 a pirátů, aby také oni své podpisy odvolali. "Naše rozhodnutí jsem už oznámila i předsedovi klubu TOP 09 Václavu Novotnému a předsedovi pirátů Jakubu Michálkovi," sdělila Udženija. Doporučí jim, aby se s Krnáčovou sešli a diskutovali o zařazení i jimi požadovaných bodů do programu řádného zastupitelstva.

Novotný ale trvá na tom, že je primátorka podle zákona povinná mimořádné zastupitelstvo svolat. Podle něj stažení podpisů občanských demokratů na věci nic nemění. "Jsem přesvědčen, že Udženija věc s klubem ODS neprojednala, jednala svévolně a obě dámy, primátorka i Udženija, se dopouštějí v podstatě podvodu," řekl Novotný.

Strany ve své žádosti vybraly pět témat, které chtějí řešit - stavbu metra D, dostavbu Pražského okruhu, způsob jmenování členů v orgánech městských firem, problém Výstaviště a karty MHD Lítačka.

Krnáčová by případnou mimořádnou schůzi musela svolat v pátek s tím, že by se konala na konci příštího týdne, tedy jen několik dní před řádným jednáním. "Dohodli jsme se, že je zbytečné utrácet veřejné prostředky a já nemám problém s tím zařadit některé body pro informaci na program jednání zastupitelstva. Budeme řešit určitě Lítačku a výstavbu Pražského okruhu a zároveň ušetříme," sdělila Krnáčová. "Děkuji ODS, že se chová konstruktivně," dodala.

V Praze vládne koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STA), která má v 65členném zastupitelstvu většinu 34 hlasů. Strany koalice mají 33 hlasů, ale ke klubu ČSSD se přidala zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.

 

Právě se děje

Další zprávy