Praha 2 zakázala vjezd vozítek Segway na Vyšehrad

ČTK ČTK
27. 7. 2015 16:23
Speciální značky zakazující vjezd budou na Vyšehradě nejméně do ledna 2016, kdy by vjezd segwayů měla ošetřit novela silničního zákona.
Segway, ilustrační foto
Segway, ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - Praha 2 zakázala segwayům vjezd na Vyšehrad dopravní značkou, osazená je u čtyř vchodů do areálu této národní kulturní památky. Značky budou na Vyšehradě nejméně do ledna 2016, kdy by vjezd segwayů měla ošetřit novela silničního zákona. 

V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí Prahy 2 Martina Klapalová. Podobně už Praha 1 zakázala vozítkům vjezd na Kampu, každá městská část ale zvolila jiný typ značky.

Značky zákaz vjezdu s doplňkovým textem "segway" umístila Praha 2 před Cihelnou bránu ve Vratislavově ulici, před Táborskou bránou, před tunýlky v Lumírových sadech a od Ústavu pro matku a dítě v Podolí.

"Naše řešení je v tuto chvíli jediné srozumitelné pro provoz a pro možný postih," vysvětlil radní Prahy 2 pro dopravu Jan Korseska.

Odbor dopravy městské části podle něj vyhodnotil ostatní možnosti jako matoucí. Praha 1 zakázala segwayům vjezd na Kampu značkou zákaz vstupu chodců s dodatkovou tabulkou, na které je napsáno "segway".

Praha 1 chce regulovat ještě víc

Centrální městská část chce jít v regulaci vozítek, na která si chodci stěžují, ještě dál. Mohla by jezdit jen ve vymezených oblastech, musela by získat povolení k vjezdu do těchto oblastí a musela by být vybavena GPS.

Elektrickými dvoukolkami se zabývá řada evropských měst, například v Berlíně požadují určité řidičské oprávnění. Velká Británie počátkem roku 2011 vozítka zcela vykázala z chodníků a pěších zón a zároveň jim kvůli bezpečnosti neumožnila využít silnice.

Segwaye tak mohou jejich britští majitelé používat jen na soukromých pozemcích.

 

Právě se děje

Další zprávy