Policie chytila muže, který v Praze 4 ukradl auto se spícím dítětem na zadní sedačce

mp mp
15. 11. 2019 9:42
Policie dopadla muže, který na začátku listopadu ukradl auto i s malým dítětem. Pachatele se podařilo dopadnout díky svědkovi, který ho pomohl identifikovat. Čtyřiatřicetiletý muž byl ve čtvrtek obviněn z trestného činu krádeže, k činu se přiznal. Žena, která dítě přinesla na policii, nebyla náhodná nálezkyně, ale jeho známá.
Ukradené auto, které policie později objevila havarované
Ukradené auto, které policie později objevila havarované | Foto: Policie ČR

"Při výslechu se k činu doznal a mimo jiné uvedl, že vozidlo odcizil neplánovaně a jen proto, že ho poškozená nechala nastartované," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk, který připomněl rčení, že příležitost dělá zloděje. Totožnost muže policie zjistila díky výpovědi svědka. 

Žena, která dítě našla na parkovišti na Spořilově, podle policie nebyla náhodná kolemjdoucí. "Když muž s vozidlem od školy odjel, tak si všiml dítěte na zadní sedačce a nevěděl, co má dělat. Proto zavolal své známé, kterou požádal o pomoc," popisuje průběh loupeže Daněk. 

Žena pak dítě odvezla na policejní stanici. Policie bude podle Daňka prověřovat, zdali její účast v příběhu nemohla být také trestným činem.

Událost se stala 6. listopadu v Mikulově ulici v Praze 4 na Jižním Městě. Matka nechala nastartované auto před školou svého staršího dítěte, které šla vyzvednout. Muž situace využil a nastartované auto ukradl včetně šestiměsíční holčičky, kterou později odložil v autosedačce na parkovišti na Spořilově. Auto kriminalisté později objevili havarované na křižovatce ulic U Plynárny a Nad Vinným potokem v Praze 4.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy