Muž v Praze ukradl auto s miminem na zadním sedadle, dítě odložil na parkovišti

ČTK ČTK
6. 11. 2019 13:46
Před školou v Mikulově ulici v Praze 4-Chodově ukradl v pondělí odpoledne neznámý muž nastartované auto, ve kterém byla šestiměsíční holčička. Dítě pachatel odložil v autosedačce o pět kilometrů dál na parkovišti. Policie ho podezírá z krádeže.
Auto z pondělní loupeže na Praze 4
Auto z pondělní loupeže na Praze 4 | Foto: Policie ČR

Policisté žádají řidiče, kteří v pondělí zhruba v 15:30 kolem základní školy projížděli, aby zavolali na linku 158. Pachatel by podle mluvčího mohl být zachycen na palubní kameře některého z vozidel.

Auto zastavila v ulici jedenačtyřicetiletá žena, která si šla vyzvednout dceru ze školy. Během pěti minut, kdy byla pryč, nasedl do nastartovaného auta muž a odjel. "Ve vozidle však byla na zadní sedačce dětská sedačka i s druhou šestiměsíční dcerou, která spala. Toho si pachatel zřejmě zprvu nevšiml a ujel skoro pět kilometrů do Choratické ulice na Spořilově, kde dítě i se sedačkou z auta vyndal a nechal na zemi na parkovišti," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Dítě odnesla kolemjdoucí žena na policejní stanici. "Holčička byla v pořádku a maminka si ji převzala," sdělil Daněk. Auto nalezla policie v noci z úterý na středu havarované na křižovatce ulic U Plynárny a Nad Vinným potokem v Praze 4.

Muže zachytila kamera. Pachatel měl červenou bundu, na záběrech mu ale není vidět do tváře. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí až pětileté vězení.

 

Právě se děje

Další zprávy