Pohřešovanou devítiletou Aničku hledají i v Rakousku

Domácí Domácí
6. 12. 2010 21:30
Dívka je nezvěstná od 13. října, zmizela v pražské Troji

Praha / Vídeň - Po devítileté Anně Janatkové, která v říjnu v Praze zmizela cestou ze školy, se pátrá i v Rakousku.

Rakouská média dnes zveřejnila snímky a popis ztraceného děvčete. Předali jim je rakouští kriminalisté.

ČTK to řekl mluvčí rakouského Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Helmut Greiner. Nepotvrdil ale, že by stopy vedly právě do Rakouska, kam by dívka mohla být případně unesena.

"Nejsou žádné stopy, že by děvče bylo uneseno do Rakouska. Nemůžu potvrdit ani únos. Mohu říct jen to, že nás čeští kolegové požádali o spolupráci," uvedl Greiner.

Podle něj rakouští kriminalisté získali informace o pohřešovaném děvčeti a o pátrání po něm přes Schengenský informační systém. Čeští policisté je systému přitom předali už v polovině října.

"Situace je pro nás nová. Od českých kolegů z Prahy jsme dostali informaci o pátrání přes Schengenský informační systém, že se děvče v Praze pohřešuje," řekl Greiner.

Podle něj čeští kolegové požádali o zveřejnění údajů v médiích. Rakouské sdělovací prostředky dnes vyzvaly případné svědky, aby se přihlásili. Uvedly i telefonní čísla, na něž se lidé mohaou obracet.

Greiner uvedl, že v Rakousku nyní "žádné zvláštní sledování stop" následovat nebude. Údaje o ztracené Anně a její fotografii mají ale všechny policejní stanice v alpské republice. "Má je k dispozici našich 30.000 policistů," upřesnil mluvčí.

Agentura APA citovala českou policii. Podle ní by "pohřešovaná nezletilá mohla být v doprovodu dospělého, který by zjevně nemusel být jedním z rodičů či příbuzných".

Anna Janatková byla naposledy spatřena 13. října odpoledne při cestě ze školy v pražské Troji. Okolnosti dívčina zmizení jsou nejasné. Čeští policisté informace o jejím zmizení předali do Schengenského informačního systému už v polovině října.

 

Právě se děje

Další zprávy