Obří terminál na Veleslavíně nebude, rozhodli radní

ČTK ČTK
16. 4. 2013 14:41
U budované stanice metra A Veleslavín vznikne pouze parkoviště pro 90 aut
U budované stanice metra A Veleslavín vznikne pouze parkoviště pro 90 aut.
U budované stanice metra A Veleslavín vznikne pouze parkoviště pro 90 aut. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Plánovaný obří dopravní terminál za 1,3 miliardy korun u budované stanice metra A Veleslavín nebude.

Projekt v úterý zastavili na svém jednání radní hlavního města. Vznikne tu pouze parkoviště pro 90 aut.

"U stanice metra Veleslavín se bude realizovat pouze povrchový autobusový terminál v rozsahu schváleném platným stavebním povolením," píše se v dokumentu, který projednávala rada hlavního města.

Město zvažovalo, že u stanice vybuduje několikapatrový parkovací dům fungující jako záchytné parkoviště P+R (Park and Ride) pro zhruba 600 automobilů a několik desítek autobusů.

Dům měl nahradit původně plánovaný terminál u zastávky Dlouhá míle, ke které se ale metro nakonec stavět nebude. Prodloužený úsek metra A totiž skončí v Motole namísto dříve plánované trasy vedoucí až na letiště v Ruzyni.

Na přípravu obří verze terminálu měl magistrát připravenou na rok 2013 částku 50 milionů korun. Tyto peníze nyní půjdou na přípravu výstavby trasy metra D z Pankráce do Písnice.

Nová podoba terminálu bude financována z rozpočtu výstavby prodloužené trasy A do Motola.

Upravená verze terminálu by měla být zprovozněna současně s prodlouženým úsekem metra, jehož otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2014.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy